STRAVOVÁNÍ

Jak je to u nás na statku s jídlem?

Nedávno jsme dokončili rekonstrukci historické místnosti, a vytvořili z ní útulnou společenskou a stravovací místnost pro hosty. Je situována v původní části statku, má krásný kamenný klenbový strop a je v ní umístěna i plně vybavená kuchyňka s dvojvařičem, rychlovarnou konvicí, espresso přístrojem a mikrovlnnou troubou. Místnost je pro všechny neomezeně k využití, můžete vařit, smažit, ohřívat, nebo si jen tak posedět u kafíčka dle své chuti 🙂 Restauraci u nás na statku nemáme, ale v okolí je několik možností stravování. Buď můžete využít blízké městečko Kaplice, cca 5 km, kde je na výběr z mnoha restaurací, nebo si zajet do Českého Krumlova na nějakou „specialitu“, cca 15 km, a nebo se můžete zastavit pěšky v hospůdce v Omleničce která je od nás opravdu kousek.

A co snídaně?

Během provozu Krakovice, jsme přemýšleli a ptali se našich hostů, na co mají ráno největší chuť a jaký systém snídaní jim vyhovuje. A po většinou se shodli, že na „statku“ by měla být možnost konzumace pravých venkovských dobrot, tedy hlavně mléčných výrobků od farmářů, domácích koláčů a dobré kávy.

A tak jsme zapátrali v okolí Krakovice, jaké jsou možnosti a objevili pár opravdu úžasných a kvalitních dobrot.
Největší „lahůdkou“ jsou mléčné výrobky od našich nedalekých sousedů, z bio statku Bemagro. Sami jsme vyzkoušeli všechny jejich výrobky a okamžitě se zamilovali. Když totiž otevřete lahev mléka (jak jinak než skleněnou) a navrchu na Vás čeká pravá smetana, není cesty zpět 🙂 A to nemluvím o úžasných jogurtech, tvarohu, kefíru, či jogurtovém sýru…!

Dále jsme objevili blízkou pražírnu kávy v Krumlově, nebo šikovnou a milou paní, která ručně vyrábí báječné marmelády, složené ze šumavských kouzelných ingrediencí…

A tak jsme se rozhodli naše snídaně udělat trochu atypické a o všechny tyhle dobroty se s Vámi podělit. Pokud si budete přát je ochutnat, můžete si při rezervaci pobytu objednat tak zvanou „Zásobu ranní bašty“. Nejsou to klasické každodenní servírované snídaně, jak jste možná zvyklí z jiných ubytovacích zařízení, ale v den nástupu na pobyt Vám na pokoj připravíme ty nejlepší dobroty, které jsme schopni sehnat, či sami vyrobit 🙂

Můžete si vybrat ze dvou velikostí, záleží na co všechno máte chuť. Níže jsou obě možnosti popsané včetně detailního obsahu a ceny.

Pokud by jste si přáli k pobytu zakoupit pouze mléčné výrobky z bio statku Bemagro, tj mléko, jogurty, tvaroh, kefír, či jogurtový sýr, nebo je k „baště“ přiobjednat, není problém. Na požádání Vám zašleme aktuální nabídku s ceníkem a můžete si sestavit vlastní ranní menu 🙂 Objednávku výrobků je ale potřeba učinit již při rezervaci, nelze objednávat až při nástupu na pobyt.

A proč jsme zavedli tento snídaňový systém?
Určíte si sami množství velmi kvalitního jídla, které chcete a víte přesně, co si kupujete. Vše budete mít připravené ve Vašem pokoji v den příjezdu, chlazené jídlo ve vlastní ledničce. Neplatíte nám nic navíc za každodenní servírování. 

Nejste vázáni časově na začátek či konec snídaní, pokud spěcháte brzy ráno na výlet, můžete si vzít dobroty jednoduše sebou. A nebo naopak, se v klidu do syta vyspat a snídat třeba v jedenáct 🙂

Snídani si můžete připravit a užít kdekoliv, na pavlači, na venkovním posezení na dvoře či u rybníka, na pokoji, můžete úplně zdarma po celou dobu pobytu využívat společenskou místnost s plně vybavenou kuchyňkou, včetně potřebného nádobí.

A pokud Vám při odjezdu cokoli zbyde, (což při těch dobrotách si ale nejsem jistá 🙂 ) nic nám nevracíte, vše sbalíte sebou a až budete doma mlsat med, a popíjet bylinkový čaj, třeba si na Krakovici v dobrém vzpomenete.

A v neposlední řadě, pevně věřím, že Vás potěší i fakt, že takto řešené snídaně jsou s minimálním zatížením přírody. Jednak podpoříte okolní farmáře a prodejce a navíc všechny obaly výrobků jsou ze skla, či papíru, tedy s nulovým nerecyklovatelným, či plastovým odpadem. A zbytky jídla? U těchto dobrot… prostě žádné nejsou!

Zásobu „ranní bašty“ si samozřejmě objednávat k pobytu nemusíte, i to považujeme za výhodu pro Vás. Víme, že každý člověk je originál a každý má jiné snídaňové zvyky a chutě, plně se tedy můžete zařídit dle sebe. Cenu za ubytování jsme oddělili a věříme, že si pobyt naplánujete tak, aby jste byli na Krakovici spokojeni. I v případě, že si snídaně budete zajišťovat sami, můžete samozřejmě zdarma a plně využívat společenskou místnost s kuchyňkou a veškerým příslušenstvím.

 

 

 

 

Snídaňová bašta maxi

Na pokoji v den nástupu na pobyt máte připravené tyto výrobky:
2 litry bio mléka, 3 ovocné bio jogurty 180g, 3 bílé bio jogurty 200g, 1x bio tvaroh měkký 200g, 1x bio jogurtový sýr – vše od statku Bemagro

med od okolních včelařů 390g, ručně vyráběný džem 220g (různé sezónní druhy), máslo 250g, Krakovický koláč domácí celý (nejméně 900 g, různé druhy – buď řezy, nebo ovocný koláč, nebo bábovku…), organickou kávu mletou z Krumlovské pražírny 150g, čaj bylinkový sypaný 50g a samozřejmě pořádný bochník chleba 🙂

Cena 1.500,- Kč

Snídaňová bašta mini

Na pokoji v den nástupu na pobyt máte připravené tyto výrobky:
1 litr bio mléka, 2 ovocné bio jogurty 180g, 2 bílé bio jogurty 200g – vše od statku Bemagro

med od okolních včelařů 390g, máslo 250g, organickou kávu mletou z Krumlovské domácí pražírny 75g, čaj bylinkový sypaný 50g a samozřejmě pořádný bochník chleba 🙂

Cena 890,- Kč

Samostatná objednávka bio produktů ze statku Bemagro:

mléko, jogurty ovocné a bílé, přírodní kefír, přírodní zákys, tvaroh, přírodní jogurtový sýr. Vše ve skle, můžete objednávat libovolné množství a druhy.
V případě zájmu nám dejte vědět již při rezervaci, rádi pro Vás objednávku připravíme na pobyt. Jednorázový závoz je v ceně 200,- Kč.

Dále je u nás možné dle dostupnosti přikoupit domácí slepičí, nebo křepelčí vajíčka.

Po dohodě je možná dovážka čerstvého pečiva.

Vychutnejte si každou chvilku klidu a odpočinku, strávenou na úplné samotě, ve stavení Krakovice.