STRAVOVÁNÍ

Jak je to u nás na statku s jídlem?

Nedávno jsme dokončili rekonstrukci historické místnosti, a vytvořili z ní útulnou společenskou a stravovací místnost pro hosty. Je situována v původní části statku, má krásný kamenný klenbový strop a je v ní umístěna i plně vybavená kuchyňka s dvojvařičem, rychlovarnou konvicí, espresso přístrojem, kávovarem na překapávanou kávu a mikrovlnnou troubou. Místnost je pro všechny neomezeně k využití, můžete vařit, smažit, ohřívat, nebo si jen tak posedět u kafíčka dle své chuti 🙂 Restauraci u nás na statku nemáme, ale v okolí je několik možností stravování. Buď můžete využít blízké městečko Kaplice, cca 5 km, kde je na výběr z mnoha restaurací, doporučujeme bistro Pučegl kde denně výborně vaří, nebo si zajet do Českého Krumlova na nějakou „specialitu“, cca 15 km, a nebo se můžete zastavit pěšky v hospůdce v Omleničce „U železného dědka“, která je od nás opravdu kousek.

A co snídaně?

Během provozu Krakovice, jsme přemýšleli a ptali se našich hostů, na co mají ráno největší chuť a jaký systém snídaní jim vyhovuje. A po většinou se shodli, že na „statku“ by měla být možnost konzumace venkovských dobrot, mléčných výrobků, domácích koláčů, marmelády či dobré kávy…

A tak jsme zapátrali, jaké jsou možnosti a objevili pár opravdu úžasných a kvalitních výrobců. Třeba mini mlékárnu Mláka, která vyrábí výborné mléko, jogurty a sýry, blízkou pražírnu kávy Ideal se sympatickými majiteli a kavárnou v Krumlově…..A  další výrobce domácích marmelád, včelařů, a tak dále…

A tak jsme se rozhodli naše snídaně udělat trochu atypické a o všechny tyhle dobroty se s Vámi podělit. Pokud si budete přát je ochutnat, můžete si při rezervaci pobytu objednat tak zvanou „Zásobu ranní bašty“. Nejsou to klasické každodenní servírované snídaně, jak jste možná zvyklí z jiných ubytovacích zařízení, ale v den nástupu na pobyt Vám na pokoj připravíme ty nejlepší dobroty, které jsme schopni sehnat, či sami vyrobit 🙂

Můžete si vybrat ze dvou velikostí, záleží na co všechno máte chuť. Níže jsou obě možnosti popsané včetně detailního obsahu a ceny.

A proč jsme zavedli tento snídaňový systém?
Určíte si sami množství kvalitního jídla, které chcete a víte přesně, co si kupujete. Vše budete mít připravené ve Vašem pokoji v den příjezdu, chlazené jídlo ve vlastní ledničce. Neplatíte nám nic navíc za každodenní servírování. 

Nejste vázáni časově na začátek či konec snídaní, pokud spěcháte brzy ráno na výlet, můžete si vzít dobroty jednoduše sebou. A nebo naopak, se v klidu do syta vyspat a snídat třeba v jedenáct 🙂

Snídani si můžete připravit a užít kdekoliv, na pavlači, na venkovním posezení na dvoře či u rybníka, na pokoji, můžete úplně zdarma po celou dobu pobytu využívat společenskou místnost s plně vybavenou kuchyňkou, včetně potřebného nádobí.

A pokud Vám při odjezdu cokoli zbyde, (což při těch dobrotách si ale nejsem jistá 🙂 nic nám nevracíte, vše sbalíte sebou a až budete doma mlsat med, a popíjet bylinkový čaj, třeba si na Krakovici v dobrém vzpomenete.

A v neposlední řadě, pevně věřím, že Vás potěší i fakt, že takto řešené snídaně jsou s minimálním zatížením přírody a zároveň podporou farmářů a výrobců. 

Zásobu „ranní bašty“ si samozřejmě objednávat k pobytu nemusíte, i to považujeme za výhodu pro Vás. Víme, že každý člověk je originál a každý má jiné snídaňové zvyky a chutě, plně se tedy můžete zařídit dle sebe. Cenu za ubytování je oddělená a věříme, že si pobyt naplánujete tak, aby jste byli na Krakovici spokojeni. I v případě, že si snídaně budete zajišťovat sami, můžete samozřejmě zdarma a plně využívat společenskou místnost s kuchyňkou a veškerým příslušenstvím.

 

 

 

 

Snídaňová bašta maxi

Na pokoji v den nástupu na pobyt máte připravené tyto výrobky:
2 litry mléka, 6 bílých jogurtů 150g, 1x farmářský tvaroh 250g, 1x smetanový zákys 500ml, sýr čerstvý/Třeboňská cihla dle nabídky 160 – 240g, máslo farmářské 250g (mini mlékárna Mláka/farma Němcovi), med domácí 300g, ručně vyráběný džem 220-280g (různé sezónní druhy),  Krakovický koláč domácí celý (nejméně 900 g, různé druhy – buď řezy, nebo ovocný koláč, nebo bábovku…), kávu mletou z Krumlovské pražírny 150g, čaj bylinkový sypaný 50g a samozřejmě pořádný bochník ručně vyráběného chleba 🙂

Cena 1.700,- Kč

Snídaňová bašta mini

Na pokoji v den nástupu na pobyt máte připravené tyto výrobky:
1 litr mléka, 4 bílé jogurty 150g, sýr čerstvý/Třeboňská cihla dle nabídky 160 – 240g, máslo farmářské 250g, (mini mlékárna Mláka/farma Němcovi), med domácí 300g, kávu mletou z Krumlovské pražírny 75g, čaj bylinkový sypaný 50g a samozřejmě pořádný bochník ručně vyráběného chleba 🙂

Cena 1.100,- Kč

Objednávku snídaňových výrobků je potřeba učinit nejméně 14 dní před nástupem na pobyt. V případě, že nám farmáři/výrobci některé výrobky nedodají, buď je vyměníme za jiné dostupné a nebo Vám je odečteme.

Dále je u nás možné dle dostupnosti přikoupit domácí slepičí, nebo křepelčí vajíčka. Po dohodě je možná dovážka čerstvého pečiva.

Vychutnejte si každou chvilku klidu a odpočinku, strávenou na úplné samotě, ve stavení Krakovice.