kolem nás

Kam u nás na Krakovici vyrazit?

Záleží vlastně jenom na požadavcích, které od Vaší dovolené očekáváte. Pokud jste aktivní „dovolenkáři“, můžeme Vám nabídnout spoustu dobrodružství. Krakovice má totiž velice strategické místo, a můžete vyrazit hned na několik světových stran.

Směr západ se dostanete po 15 kilometrech do jednoho z menších, ale zato nejkrásnějších českých měst vyhledávaného turisty z celého světa. Mluvím zde o Českém Krumlově, historicky neocenitelném, atmosférou nenapodobitelném městě. Je ideální pro pohodovou procházku starým centrem, návštěvu krumlovského zámku a nebo divadelní zážitek na otáčivém hledišti v zámeckém parku.

Pokud Vás už nebude bavit centrum a kultura, nebo Vás začnou bolet nohy, stačí z Krumlova popojet ještě tak 10 kilometrů, nasednout na výletní loď a nechat se plavit po největším českém jezeře Lipně. To Vám nabídne i unikátní stezku mezi vrcholky stromů, odkud je úchvatný výhled do dalekého okolí a stejně tak úchvatný sjezd tobogánem dolů.

Směr jižně od Krakovice Vás budou lákat svou blízkostí hranice s Rakouskem. I tam je mnoho kulturního vyžití, například historický Freistadt je od nás vzdálen jen 30 km. Pokud by jste měli chuť na delší a ještě kulturnější výlet, můžete pokračovat až do Lince, který je jen o 30 kilometrů dál. Ten Vám nabídne spoustu krásných galerií, koncertů a historických památek.

Pokud Vás už přestane bavit historie a toulky po kouzelných městečkách, doporučuji zvolit směr východ. Novohradské hory vzdálené od Krakovice 20 kilometrů skýtají neuvěřitelné krásné cyklostezky, vyhlídky a odlehlá místa se stezkami pro pěší turistiku.

5OLYMPUS DIGITAL CAMERA63

Pokud jste „dovolenkáři“ méně aktivní a místo výletů vyhledáváte raději odpočinek v klidové zóně, není lepší volby než se ubytovat na Krakovici a užívat si její nejbližší okolí. Stačí nazout tenisky a dát se cestou přes potok do nekonečných lesů, vyjít si na Matějčkovu vyhlídku, sednout na kolo a projet nekonečné kopce v okolí…. Nebo si pořídit ten největší proutěný koš co existuje a vyrazit na houby, protože okolní lesy Vám v létě nabídnou „maximální houbařský adrenalin.“ A nebo si zkrátka jen tak posedět na rozlehlém dvoře a číst si svou oblíbenou knížku u šálku kávy….

Odpočinek od každodenních stresů a městských hluků.

To je statek Krakovice. Ať jste u nás spokojeni.