Jak se u nás bydlí

Máme pro Vás na Krakovici celkem čtyři zrekonstruované pokoje s vlastními koupelnami a jeden i s vlastní kuchyňkou.

Jsou umístěny v prostorách bývalé kamenné sýpky, v historické části statku.

Každý pokoj má svůj vlastní vchod z dřevěné pavlače, před kterým je umístěno i malé posezení.

A protože nás baví historie a zajímavé prostory, využili jsme původní krov a nechali pokoje otevřené až do samého štítu. Tím vznikl zajímavý a vzdušný prostor, který se snažíme dále dotvořit uměleckými prvky.

Dále je u nás pro všechny k dispozici útulná historická společenská místnost, s plně vybavenou kuchyňkou, která je umístěna v původní části statku. Jedná se o bývalou kamennou maštal s klenutým stropem.

Příroda, umění a historie, To jsou hlavní rysy stavení Krakovice.


Pokoje „Jednička“, „Dvojka“ a „Čtyřka“  jsou vybaveny manželskou postelí a jednolůžkem s možností přistýlky. Pokoj „Trojka“ je pouze pro dvě osoby. Ve všech pokojích najdete stolek s židličkami a skříň či komodu  s úložným prostorem. Pokoj „Čtyřka“ je navíc vybaven vlastní kuchyňkou. Nábytek se snažíme pojmout dobově, trpělivě shromažďujeme různé starší kousky a s láskou je repasujeme. Rádi bychom docílili toho, aby každý pokoj byl jedinečný a působil příjemnou atmosférou. Koupelny jsou vybaveny sprchovými kouty, ve kterých Vás potěší ručně skládané mozaikové obrazy. Samozřejmostí jsou u nás ručníky a osušky. Kompletní popis pokojů a ceny najdete v odkazu „Pokoje a ceny“

K dispozici je také rozlehlý dvůr se zbytky původních zdí, solitéry z dřevěného materiálu a spoustou romantických zákoutí. Dvůr je dlážděn obřími žulovými placáky a díky své nenapodobitelné atmosféře nabádá k posezení.

Když otevřete „kouzelnou branku “ 🙂 a vydáte se ze dvora směrem k lesu, čeká na Vás romantický malý rybníček s protékajícím potokem, obklopen lavičkami ve stínu stromů. U rybníku je veliký vyřezávaný dřevěný stůl s posezením a menší ohniště, kde si můžete opéci buřty, nebo jen tak večer posedět s přáteli.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 20201019_214748-845x400.jpg.Naše „gró“

Nejsme typické ubytovací zařízení. Naštěstí. Přijedete k nám po polní drkotavé cestě, beze známky asfaltu. Nenajdete u nás vyšperkovaný areál bez jediné vady, ani wellness, ani bazén, dokonce ani televize… Ale co u nás najdete? Záležitosti ryze srdeční. Mohutnou dřevěnou pavlač, na které se ráno posadíte zachumlaní do deky a s pocitem souznění budete pozorovat nádherný východ slunce. Tichou, absolutní samotu, obklopenou přírodou. Dvě mohutné lípy s historickým křížkem, pod kterými se posadíte na lavičku se šálkem kávy, budete tiše rozjímat a užívat si daleký výhled na šťavnaté louky, zelené kopce a tyrkysové nebe. Černočernou noční oblohu, posetou milionem zářivých hvězd. Rodinnou atmosféru ubytování na statku…

Takže jestli Vás tyhle srdeční záležitosti lákají, vydejte se k nám na Krakovici.

Přivítá Vás syrové venkovské stavení připomínající středověký hrad,

díky spoustě kamenů a kamínků, ze kterých bylo po staletí velmi pracně skládáno…